Mehter Takımı Kiralama

Açılış organizasyonu ve fuar organizasyonlarında müşterilerimize hizmet verdik. mehter takımı gösterileri organizasyonla ilgi çekmenin yanında coşku ve milli şuur katmakta. Osmanlıdan günümüze gelen tarihi bu sese kulak veren tüm dostlara teşekkür ediyoruz.

Mehter takımı gösterileri sünnet organizasyonlarında sünnet tahtı ve yeniçeri askerleri ile salona muhteşem ve ihtişamlı bir giriş yapıyoruz. mehter takımı kiralama fiyatları ve rezervasyon tarihleri hakkında geniş bilgi almak için yetkili arkadaşlarımızı arayabilirsiniz. Ayrıca son yıllarda misafir karşılama, askere uğurlama ve fetih kutlamalarında mehteran takımlarımız görev almaya devam ediyor.

Osmanlı tarihinde savaş denilince çoğumuzun aklına ilk önce Mehter Marşı gelir. Dünyanın ilk ve en eski ordu bandosudur. Savaşlarda büyük yararlar göstermişlerdir. Harp esnasında padişahın veya seraskerin yanında durup, harp boyunca askerin cesaretini arttırmak ve düşmana dehşet vermek için çalmışlar ve herkesi coşturmuşlardır.

Askeri bakımından Mehter Takımı Gösterileri Anadolu Selçuklularına kadar uzanan köklü bir geçmişe sahiptir. Bununla birlikte son dönemlerde Mehter Takımı Gösterileri gündelik hayatımızın her aşamasında rast geldiğimiz güzel bir faaliyet haline gelmiştir. Katılmış olduğumuz bir sünnet düğününde, açılışına gittiğimiz bir iş merkezinde, bir okul mezuniyetinde ve bir konser salonunda. Her defasında yeniden gururlanıyor ve içimiz içimize sığmadığını hissediyoruz.

Mehter Takımı Gösterileri esnasında sözlerine eşlik etmeyenimiz veya bazen farkına bile varmadan onlar gibi davula vurmaya gayret etmeyenimiz yoktur herhalde. Sokaktan geçerken bir evden yükselen mehtere kulak vererek nakarat kısmı gelmeden hareket etmeyen biri varsa o biziz, yani hepimiziz.

Whatsapp
Hemen Ara