Dini Düğün Organizasyon

İslami Düğün Nasıl Olmalıdır?

  • Nikâhta aranan şartlardan birisi ilan ederek halka duyurmandır. Hangi erkeğin hangi hanımla, kimin oğlunun kimin kızıyla evlendiğini çevresine duyurması gerekmektedir. Hadise göre gayri meşru ve meşru evliliği birbirinden ayıran şey, def çalmak ve düğünü ilan etmektir.
  • Zengin ve fakir ayırmadan mümkün olacak en kalabalık çevreni davet etmen gereklidir.
  • İlan etmek amacıyla davul, zurna gibi müzik aletleri çaldırman bir sorun teşkil etmemektedir. Kahramanlık türküleri ve mehter marşları söylenmesi de meşrudur.
  • Düğününde müzik yer alabilir fakat müzik eşliğinde oynanan oyunlar, çalınan enstrümanlar ve söylenen parçalar helal esasları çerçevesinde kalmalıdır.
  • Düğününde erkekler ve kadınlar asla bir arada bulunmamalıdır. Perde ile ayrılan yerler yerine ayrı ayrı mekanlarda bulunması gerekmektedir. Kadınlar kendilerine nâmahrem olan erkeklerin yanında oynamamalıdır ve onları seyretmemelidir.
  • Düğününde günah unsuru taşımayan gelenekleri ve yörenin haram olmayan örf ve adetlerini gerçekleştirmede hiçbir sakınca yoktur.
  • Düğünde yemek vermek sünnettir. Ama bu konuda abartıya kaçman yanlıştır. Kendi bütçene uygun bir yemek ikram etmelisin.
  • Düğün sonunda evlenen çiftler tebrik edilmeli, hayırlı bir evlilik hayatı ve hayırlı nesiller dilenmelidir.

 

Düğün İlahi Ekibi;

Düğünü baştan sona koordine eden ekibimiz içerisinde en az 7 kişi bulunmaktadır. İlahi sanatçısı, 2 Adet semazen, sunucu, sohbet hocası ve 3 adet enstrüman (org, kanun, ney ) ile düğüne katılan ekibimizde ki sanatçılar oluşturdukları repertuvar ile gelen misafirlerimize unutulmaz bir gün yaşatmaktadırlar. Ekibimiz içerisindeki tüm arkadaşlarımız profesyonel olan insanlardır. Unutmayalım ki hayatımızda bir defa yapacağımız bu özel günümüzü amatör bir şekilde yapmaya kalkarsanız sizin için bir kabusa dönebilir. Düğün İlahi Ekibi arkadaşlarımızın hepsi katıldığı düğünlerde canlı ilahiler ve ezgiler seslendirmektedir.

Düğün Semazen Ekibi;

Dini düğün ve İslami düğünlerin vazgeçilmezi olan semazen ekibimiz program içerisinde sanatçımıza eşlik eden beraber 15 dk bir gösteri yapmaktadır. Yapmış olduğu bu gösteri ile hem sizi mest edecek hem de gelen misafirlerimize unutulmaz bir an yaşatacaklardır. Semazen Ekibi sahne aldığında misafirlerinizin cep telefonu ile kayıt yapmaya başladığını ve yüzlerindeki mutluluğa şahit olacaksınız. Semazen Ekibi düğünlerden genelde 2 yada 6 kişiye kadar çıkabilmektedir. Ekibimiz içerisinde farklı renkte semazenlerimiz bulunmaktadır. Sizler düğününüz için bütçenize uygun kaç semazen olacağına karar verebilirsiniz.

Düğünümüz Nasıl Olacak ?

Yapacağımız dini düğün nasıl olur merak ediyorsunuz biliyoruz en azından kısa da olsa buradan sizlere anlatalım;

program öncesi düğün sahipleri ile mutlaka bir istişare yapar neyin nerede olması gerektiğine karar verdikten sonra işi alanında profesyonel olan (kısa bir no: sunucu amatör olursa programınız da amatör geçer) sunucumuza bırakıyoruz ve sunucumuz güzel bir müzik ile günün kahramanları gelin hanım ve damat beyi yüksek alkışlarla sahneye davet ediyor ve eğer nikah işlemimiz gerçekleşecekse hemen nikah merasimini yapıyor yoksa ağzımızı tatlandıracak pasta kesimini gerçekleştiriyoruz. Pastadan sonra çiftimizi yerlerine alarak programımıza başlıyor öncelikle kelamların en güzeli olan Kur’an-ı kerim tilaveti ile başlıyoruz ardından en güzel ilahileri ve ezgileri için sanatçımız CD’si olan amatör olmayan kardeşimiz sahneye geliyor ve okuduğu ilahilerle ruhumuzu okşuyor sanatçımıza eşlik etmek için semazenlerimiz geliyor ve beraber 15 dk güzel bir gösteri yapıyorlar. Düğünümüz en güzel bir şekilde devam ederken varsa yemek ikramımıza geçiyoruz ve yemekler dağıtılırken sunucumuzdan güzel bir şiir dinliyor sanatçımızda gelen misafirlerimizin çocukları ile ilahi okuyor ve onlarla yarışmalar yapıyor arada şiirsel hikayeler ve kıssalar anlatarak düğünümüzün dolu dolu geçmesini sağlıyor. Yemek hizmeti biter bitmez hemen takı merasimine geçiyor ve ekibimiz programa ara veriyor takıdan hemen sonra kalan misafirlerimiz ile beraber sanatçımız mini bir konser veriyor misafirlerimizden istek alarak hemen canlı canlı okuyor yaklaşık 2-3 saat süren düğünümüz bu şekilde güzel bir dua ve temenni ile son buluyor. Daha detaylı bilgi için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Whatsapp
Hemen Ara